Sprężarki śrubowe o stałej wydajności — zastosowanie i zalety

Total
0
Shares

Sprężarki śrubowe to nowoczesne urządzenia charakteryzujące się wysoką sprawnością i energooszczędnością. Ich szczególną cechą jest to, że podczas użytkowania wytwarzają hałas na bardzo niskim poziomie. Ze względu na te cechy sprężarki śrubowe stopniowo i konsekwentnie wypierają z rynku urządzenia innego typu. Szczególnym rodzajem sprężarek śrubowych są urządzenia o stałej wydajności. Powinieneś zapoznać się z ich funkcjami, sposobem działania i zastosowaniem, abyś mógł sprawdzić, czy są odpowiednie dla Twoich potrzeb biznesowych. Przedstawiamy najważniejsze zalety i zastosowanie sprężarek śrubowych o stałej wydajności.

Jak działają sprężarki śrubowe?

Sprężarka śrubowa jest rodzajem urządzenia, którego zadaniem jest sprężanie gazu poprzez zmniejszenie powierzchni między śrubami roboczymi od otworów wlotowych, ssących do otworów wylotowych. Konstrukcja takiej sprężarki w dużej mierze zależy od wartości stopnia sprężania. Jeśli zależy nam na pełnej sprawności urządzenia, konieczne jest zapewnienie specjalnego napięcia i szczelności pomiędzy dwiema śrubami oraz pomiędzy śrubami a korpusem. Konstrukcja sprężarki śrubowej zapewnia kompaktowe rozmiary i łagodny rozruch, który jest w 100% wolny od wibracji. Dlatego sprężarki śrubowe mogą nie mieć amortyzatorów sprężynowych. Mimo to wiele urządzeń pneumatycznych opartych na wykorzystaniu sprężarki śrubowej posiada specjalne tłumiki drgań. Przeznaczone są do pochłaniania drgań o wysokiej częstotliwości. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku sprężarek o dużej wydajności i prędkości pracy. 

Sprężarki śrubowe z powodzeniem stosowane są np. w kolejnictwie. Wszystkie zalety sprężarek śrubowych sprawiły, że zastąpiły one hałaśliwe sprężarki tłokowe. Sprawdzą się również w obiektach przemysłowych, głównie jako urządzenia dostarczające sprężone powietrze do urządzeń.

Zalety sprężarek śrubowych o stałej wydajności

Sprężarki śrubowe o stałej wydajności to rodzaj sprężarki powietrza, która wykorzystuje stałą prędkość przepływu w celu osiągnięcia pożądanego ciśnienia. Sprężarka śrubowa jest jednym z najczęściej stosowanych typów sprężarek powietrza. Sprężarka śrubowa o stałej wydajności to rodzaj sprężarki powietrza, która ma stałą wartość sprężania. Oznacza to, że ciśnienie wytwarzane przez maszynę jest stałe przez cały czas jej pracy. Sprężarka śrubowa o stałej wydajności jest często używana do celów przemysłowych ze względu na jej zdolność do ciągłego wytwarzania wysokiego ciśnienia. Sprężarki śrubowe o stałej wydajności są jednymi z najpopularniejszych typów sprężarek powietrza, ze względu na to, że charakteryzują się wysoką wydajnością i mogą pracować przez długi czas bez dodawania oleju lub wody.

Zastosowanie sprężarek śrubowych

Ze względu na swoje liczne cechy i zalety, sprężarki śrubowe o stałej wydajności są odpowiednie dla wielu gałęzi przemysłu. Największą popularnością cieszy się ich zastosowanie w przemysłowych urządzeniach produkcyjnych oraz w warsztatach i laboratoriach. 

Sprężarki śrubowe o stałej wydajności są używane w zastosowaniach, w których obciążenie jest stałe. Są również używane w zastosowaniach wysokociśnieniowych, o dużej objętości i wysokich temperaturach. Stosowanie sprężarek śrubowych o stałej wydajności jest powszechne w branżach takich jak przetwórstwo spożywcze, przetwórstwo chemiczne, przetwarzanie gazu ziemnego i inne procesy przemysłowe na dużą skalę. Ponadto sprężarki śrubowe o stałej wydajności są również odpowiednie dla przemysłu lotniczego, mechanicznego, petrochemicznego i elektronicznego. Ponadto są one wykorzystywane w wielu innych zastosowaniach, w tym w produkcji, budownictwie i górnictwie. Sprężarki śrubowe o stałej wydajności są idealne do zastosowań w przemyśle lotniczym, inżynieryjnym, petrochemicznym, morskim, elektronicznym, metalurgicznym i spożywczym. Rosnące recenzje i zadowolenie klientów konsekwentnie zwiększają efektywność i popularność sprężarek śrubowych w zastosowaniach medycznych, farmaceutycznych i wojskowych.

 

Źródłó: AG Kompressoren sprężarki powietrza