Czym jest klimatyzacja w systemie multi split i kiedy warto z niej skorzystać?

Total
0
Shares

Przygotowanie klimatyzacji, który obejmie cały dom, nie musi być wcale trudne, ani bardzo kosztowne. Wystarczy jedynie dobrze przeanalizować rynek i dokonać wyboru optymalnego systemu. Na przykład takiego jak multi split, który został stworzony dla dużych domów, biur, hal produkcyjnych oraz innych budynków składających się z co najmniej kilku pomieszczeń.

Co to jest klimatyzator multi split? Jak działa?

 Multi split to technologia klimatyzacji pozwalająca na połączenie ze sobą wielu klimatyzatorów, które dzięki temu działają wspólnie (choć są konfigurowane niezależnie). Co ważne, wszystkie jednostki wewnętrzne mogą zostać podłączone do jednej jednostki zewnętrznej.

Należy podkreślić, że „zespolenie” zamontowanych klimatyzatorów wcale nie powoduje, że zawsze działają one tak samo. Dzięki zastosowanej technologii inwerterowej każdy sprzęt może chłodzić samodzielnie. Oznacza to, że jesteś w stanie sterować nimi w sposób dowolny i niezależny. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby jeden klimatyzator obniżył temperaturę w salonie do 21 stopni Celsjusza, a drugi, dostępny w sypialni, do 23.

Nowoczesne systemy klimatyzacji multi split obsługiwane są zdalnie, przy użyciu jednostki centralnej, pilotów lub dedykowanych aplikacji na urządzenia mobilne. Z jednego miejsca możesz więc konfigurować wszystkie podłączone jednostki wewnętrzne, dostosowując tym samym warunki panujące w poszczególnych pomieszczeniach.

Klimatyzacja multi-split – najważniejsze zalety

 Skoro wiesz już, czym charakteryzują się klimatyzatory MULTI SPLIT, warto na podstawie powyższych informacji wskazać kluczowe korzyści, na jakie możesz liczyć wówczas, gdy zdecydujesz się na montaż takiego systemu.

  • Możliwość montażu wyłącznie jednej jednostki zewnętrznej ma wiele zalet. Po pierwsze, zyskujesz sporo wolnego miejsca, po drugie, oszczędzasz czas, pieniądze i nerwy, które łatwo jest stracić podczas instalacji tego typu konstrukcji. Po trzecie natomiast, mniejsza liczba pracujących sprzętów przekłada się na niższe zużycie energii elektrycznej. Ma to pozytywny wpływ zarówno na środowisko naturalne, jak i na Twoje finanse.
  •  Praca jednostki zewnętrznej wiąże się z wpływem szkodliwych czynników, które mogą doprowadzić do jej zużycia lub uszkodzenia. Jeśli do tego dojdzie, koszt i czas naprawy w przypadku systemu multi split będzie niższy. Dlaczego? Ponieważ jednostka zewnętrzna jest tylko jedna.
  •  Obsługa każdego klimatyzatora z osobna stwarza ciekawe możliwości. Jesteś w stanie dopasować temperaturę w każdym pomieszczeniu, a także wykorzystać wszelkiego dostępne funkcje dodatkowe, takie jak chociażby nawilżanie powietrza, jonizacja, czy rozbudowany mechanizm filtracji zanieczyszczeń. Każdy domownik bądź pracownik może stworzyć dla siebie optymalne warunki.
  •  Technologia multi-split pozwala na szeroką rozbudowę. Oznacza to, że jeden system mogą tworzyć klimatyzatory różnych typów, na przykład ścienne, kanałowe i kasetonowe. Część z nich może działać wyłącznie w trybie chłodzenia, podczas gdy pozostałe zapewnią dostęp również do opcji grzania. Zyskujesz sporą elastyczność, z której warto skorzystać.

 Klimatyzacja typu multi split to świetne rozwiązanie w każdym dużym budynku, w którym znajduje się wiele pomieszczeń. Dzięki niej sterowanie temperaturą staje się proste i wygodne. Do tego dochodzi pełna swoboda podczas konfiguracji poszczególnych jednostek wewnętrznych.

Jak wybrać klimatyzację MultiSplit?

 Żeby odkryć pełen potencjał technologii Multi Split, warto sięgać po rozwiązania przygotowane przez sprawdzone firmy. Wybór oferowanych produktów nie powinien różnić się od zakupu pojedynczych klimatyzatorów. Nadal ważne jest dopasowanie kluczowych  parametrów technicznych i zaimplementowanych funkcji.

Do tego dochodzi kwestia związana z montażem wszystkich elementów, ich obsługą, a także jakością wykonania. Zanim więc podejmiesz ostateczną decyzję, koniecznie zapoznaj się z opiniami klientów, którzy mieli już okazję wypróbować interesujące Cię urządzenia.

źródło: Clima Polska klimatyzatory