Pozimowe porządki — jakich maszyn możesz potrzebować?

Total
0
Shares

Wiosna to czas, kiedy w domach, ogrodach, parkach czy działkach są prowadzone intensywne prace porządkowe przygotowujące obiekt na nadchodzący sezon wiosenno — letni. Duże powierzchnie oraz zakres prac może wymagać zastosowania maszyn, które umożliwią szybszą i bardziej efektywną realizację. Do jakich prac można wiosną wykorzystać maszyny? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

Podnośniki koszowe — doskonałe do prac na wysokościach

W ogrodach i parkach wiosną to bardzo intensywny czas przygotowujący rośliny do dynamicznego rozwoju podczas wiosennego cyklu wegetacyjnego. Przycinanie gałęzi krzewów i drzew niejednokrotnie wymaga wykorzystania podnośników koszowych. Podnośniki sprawdzają się również w innych pracach — na przykład przy udrażnianiu rynien, naprawie dachów, oświetlenia, a także mycia szyb na dużych wysokościach itp. 

Czym są podnośniki koszowe inaczej zwane zwyżkami? To samochody ciężarowe lub dostawcze wyposażone w kosz, który umożliwia bezpieczne i sprawne przeprowadzenie prac na wysokościach. Na rynku dostępnych jest wiele modeli podnośników koszowych, które różnią się podwoziem oraz osiąganą wysokością wysięgnika, na końcu którego umieszczony jest kosz. Rozwiązanie to pozwala na swobodne operowanie rękami i narzędziami podczas prac na wysokościach. Kosz doskonale zabezpiecza przed upadkiem z wysokości. Daje także możliwość przebywania w nim więcej niż 1 osoby, co może zasadniczo przyspieszyć realizację prac.

Rozbiórki — sprawdź możliwości młotów wyburzeniowych i koparek

Wiosna to także doskonały czas na rozpoczęcie prac rozbiórkowych. Jeśli masz starą altankę na działce, która nadaje się jedynie do usunięcia albo chcesz wyburzyć jakiś inny obiekt, rozważ wykorzystanie młotów wyburzeniowych. Urządzenie to błyskawicznie zrówna każdą budowlę z ziemią. Niewątpliwie przy rozbiórkach konieczne będzie także skorzystanie z ładowarki, która pozwoli na sprawne oczyszczenie terenu z gruzu i innych materiałów powstałych podczas rozbiórki. 

Zamiatarki mechaniczne — sposób na szybkie uprzątnięcie dużych powierzchni

Po zimie na drogach, placach, parkingach (także podziemnych) czy chodnikach często pozostaje osad powstały z piasku wykorzystywanego do posypywana powierzchni przeciwko oblodzeniu. Duża powierzchnia takich miejsc sprawia, że zamiatanie ręczne staje się mało efektywne i może trwać tygodniami. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z zamiatarek mechanicznych. Zazwyczaj są to stosunkowo niewielkie pojazdy oparte najczęściej na mini koparkach, które bez problemu będą manewrować także w garażach podziemnych i parkingach wielopoziomowych. Pojazdy te doskonale poradzą sobie z usunięciem pisaku i innych śmieci nagromadzonych w trakcie zimy. Zamiatarki sprawnie usną także suche liście. To rozwiązanie skutkuje nie tylko podniesieniem estetyki przestrzeni, ale wpływa również na poprawę jej funkcjonowania — na przykład sprawnego odprowadzania wód opadowych. Zatkane jesiennymi i zimowymi odpadami studzienki podczas wiosennych deszczy mogą nie poradzić sobie ze skutecznym usuwaniem wód opadowych. 

Kontenery i HDSy — czyli jak zagospodarować śmieci 

Jeśli już o porządkach mowa to kluczowym staje się odpowiednie gromadzenie powstałych odpadów. Do tego celu zalecane jest wykorzystanie kontenerów na odpady. Zasobniki te zapewniają bezpieczne gromadzenie ciężkich odpadów — od gruzu, przez śmieci pobudowlane, papier, karton, drewno, plastik, szkło czy ceramikę. Można też w nich przechowywać odpady organiczne — typu suche liście, gałęzie, trawę itp. Kontenery mają solidną, wzmocnioną stalową konstrukcję. Mogą pomieścić od 3 do 36 m3 śmieci, co powoduje, że sprawdzą się do gromadzenia dużej ilości odpadów. Osoby prywatne lub małe firmy mogą korzystać także z Big Bagów — czyli dużych nylonowych worków o pojemności 1 m3. 

Wynajem kontenerów na odpady to nie wszystko — konieczne jest również zorganizowanie transportu, który poradzi sobie z dużym i ciężkim ładunkiem. Do takich prac doskonale nadają się HDSy — czyli ciężarówki z hydraulicznym dźwigiem. Pojazd taki zarówno dostarczy kontener w wybrane miejsce, jak i odbierze wypełniony zasobnik. Hydrauliczny dźwig posiada duży udźwig, dzięki czemu załaduje na naczepę wypełniony i ciężki kontener, a następnie wywiezie go na legalne wysypisko odpadów.