Osiedla mieszkaniowe na Białołęce – dobry wybór dla rodziny

Total
0
Shares
osiedle bialoleka

Stanowi jedną z najmłodszych i jednocześnie najprężniej rozwijających się dzielnic Warszawy. Białołęka, bo o niej mowa, staje się coraz bardziej atrakcyjną częścią stolicy, w której chce zamieszkać coraz więcej osób. Swoje miejsce znajdą tutaj zwłaszcza rodziny. Dlaczego mieszkanie na Białołęce to dobry wybór?

Mieszkanie na Białołęce – dlaczego to dobra opcja dla rodziny?

 

Do niedawna niedoceniana, dzisiaj ma sporo do zaoferowania rodzinom, które w Warszawie szukają swojego wymarzonego lokum. Białołęka – to dobry wybór z wielu względów. Po pierwsze, oferuje wszystko, co potrzeba do komfortowego życia. Jest bowiem bardzo dobrze rozwinięta infrastrukturalnie. Na Białołęce nie brakuje żłobków, przedszkoli i szkół. Znajdują się tutaj liczne sklepy, punkty usługowe i restauracje, a dzieci mają do dyspozycji liczne place zabaw.

Dynamiczny rozwój dzielnicy sprawia, że poziom dostępnych usług systematycznie rośnie. Ustawicznie poprawia się również infrastruktura komunikacyjna, która już teraz zapewnia dobry dojazd do innych części stolicy. Stale rozwijana jest także komunikacja miejska, której połączenia są dostosowane do godzin szczytu.

Białołęka to druga pod względem wielkości, a jednocześnie jedna z najzieleńszych dzielnic Warszawy. Potwierdzeniem tego są liczne skwery, parki, lasy i  rozległe tereny zielone. Dodatkowym atutem jest sąsiedztwo miejsc sprzyjających rekreacji – np. rezerwatów przyrody Ławice Kiełpińskie i Łęgi Czarnej Strugi czy też Puszczy Słupeckiej – stwarza możliwości rodzinnego wypoczynku na łonie natury.

Rodziny mieszkające na Białołęce skorzystać mogą również z ciekawej oferty kulturalno-rozrywkowej. Organizowany jest m.in. cykl imprez familijnych Dni Białołęki. Prężnie działa również Białołęcki Ośrodek Kultury, pod którego patronatem działa festiwal kulturalny Kulturaki i festiwal komediowy Zabafka.

Mieszkania Białołęka – atrakcyjna oferta

 

Rosnący popyt na mieszkania w Warszawie i zmniejszająca się dostępność terenów inwestycyjnych zlokalizowanych bliżej centrum zmusiły deweloperów do rozszerzenia poszukiwań. Wybór padł m.in. na Białołękę.

Dzisiaj nikogo nie dziwi widok bloku w budowie. Jednak współcześnie powstają tutaj nowoczesne osiedla, które są wyposażone we wszystkie udogodnienia i spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających mieszkańców. Windy, podjazdy, chodniki, szerokie klatki i korytarze ułatwiają przemieszczenie się z wózkiem.

W ofercie deweloperów znaleźć można mieszkania o różnych metrażach i układach pomieszczeń. Pozwala to dopasować lokum do indywidualnych potrzeb i preferencji. W przypadku rodzin popularne są zwłaszcza warianty 3- lub 4-pokojowe. W takim mieszkaniu każdy członek rodziny ma swój własny kąt.

Mieszkania na Białołęce cieszą się sporym zainteresowaniem z jeszcze jednego powodu. Są najczęściej tańsze niż ich odpowiedniki w pozostałych częściach Warszawy, choć oczywiście nie jest to regułą. Dzięki niższym cenom rodziny mogą sobie pozwolić na większe mieszkania. Stanowi to główną zachętę do zamieszkania tutaj.

Osiedla mieszkaniowe na Białołęce – idealne dla całej rodziny

 

Białołęka to dzielnica, która dynamicznie się rozwija. Chaotyczna zabudowa i słabo rozwinięta sieć dróg ustępuje udogodnieniom charakterystycznym dla miejskiej aglomeracji. Dzięki stale poszerzającej się ofercie usługowej dzielnica stopniowo zrywa ze swoim wizerunkiem stołecznej sypialni.

Mieszkańcy cenią sobie bliskość natury, a także wysoki poziom bezpieczeństwa. To świetna lokalizacja dla osób, które cenią spokój, lubią aktywny wypoczynek i którym nie przeszkadza stosunkowo długi dojazd do centrum miasta.

Od niemal dwóch dekad na Białołęce trwa intensywna rozbudowa. Teraz do działań włączyły się również władze publiczne – w dzielnicy mają powstać nowe szkoły, planuje się kilka inwestycji drogowych. Intensyfikacja działań publicznych ma sprawić, że tempo rozwoju Białołęki będzie dorównywać tempu wzrostu liczby mieszkańców.

źródło: slawbud.pl – deweloper Łomianki