Najlepsze pomysły na grafikę w prezentacjach multimedialnych

Total
0
Shares
grafika-w-prezentacjach-multimedialnych

Nawet najbardziej merytoryczna prezentacja nie sprawdzi się, jeśli jej strona wizualna będzie niedopracowana. Aby przykuć odbiorców i wywołać „efekt WOW”, treści muszą być atrakcyjnie podane. W przeciwnym razie nie zrobią na nich żadnego wrażenia. Oto najlepsze pomysły na grafikę w prezentacjach multimedialnych

Grafika w prezentacjach multimedialnych – najlepsze pomysły

 

Tworzenie prezentacji multimedialnych to nie lada wyzwanie. Odbiorcę należy bowiem zaciekawić nie tylko treścią, ale i formą. Tę zaś prelegent powinien dopasować nie tylko do indywidualnych preferencji, ale również tematyki wystąpienia i upodobań grupy odbiorców. Oto pomysły na grafikę w prezentacjach multimedialnych, które zawsze zdają egzamin.

Minimalizm

 

Hołduje zasadzie: im mniej, tym lepiej. Stawia na prostotę, stonowaną kolorystykę i nowoczesną typografię. W prezentacji wykonanej w stylu minimalistycznym próżno szukać krzykliwych kolorów i licznych detali, animacji czy też przejść. Nie oznacza to jednak, że jest ona zupełnie pozbawiona barw i grafik. Stanowią one jej istotne elementy, gdyż przyciągają uwagę odbiorców. Kluczem do sukcesu jest znalezienie „złotego środka” i wyważenie warstwy graficznej.

Minimalizm sprawdza się we wszystkich kategoriach prezentacji multimedialnych, niezależnie od tematyki wystąpienia i upodobań słuchaczy. To właśnie za sprawą wszechstronności cieszy się tak dużą popularnością. Odpowiednio użyty sprawia, że prezentacja multimedialna jest:

  • czytelna,
  • spójna,
  • łatwa w odbiorze.

W efekcie przyciąga uwagę odbiorców. Skupieni słuchacze więcej zapamiętują z wystąpienia. Nie mają również poczucia, że stracili czas.

Styl konturowy (outlinowy)

 

To wariant stylu płaskiego, który doskonale sprawdza się podczas projektowania nowoczesnych prezentacji multimedialnych. Podobnie jak minimalizm, stawia na prostotę i elegancję. Wykonane w stylu konturowym ikony i diagramy wprowadzają do pokazu lekkość i sprawiają, że prezentowane dane są przyjemne i łatwe w odbiorze.

Zastosowanie gradientów

 

Wprowadzenie kolorów do nowoczesnych prezentacji multimedialnych, w których rządzi minimalizm i  prostota, może okazać się sporym wyzwaniem. Na szczęście z pomocą przychodzą gradienty, które dają efekt płynnego przejścia tonalnego pomiędzy barwami. Mogą być one stosowane jako tło projektu, a także wypełnienie niektórych elementów slajdu, np. wykresów i tabel.

Gradienty w elegancji sposób wprowadzają kolor do prezentacji multimedialnej. Świetnie urozmaicają pokaz. Jak jednak każdy efekt powinny być stosowane z umiarem. W przeciwnym razie mogą wywoływać wśród publiczności rozkojarzenie.

W stylu retro

 

Prezentacja multimedialna w stylu retro z pewnością nie jest łatwa do zaprojektowania. Doskonale jednak wpisze się w gusta tych osób, które mają dość minimalizmu. Taki pokaz stanowić będzie powiew świeżości i z pewnością zaciekawi widzów. W niestandardowy sposób zaprezentuje bowiem informacje.

W internecie bez trudu można znaleźć darmowe ikony, ilustracje i obrazy w stylu vintage, które urozmaicą pokaz. Nie zapomnij jednak, że ciekawe grafiki to nie wszystko. Również i kroje pisma zastosowane w nagłówkach i treści powinny nawiązywać do stylu retro.

W stylu pop-art

 

To propozycja skierowana dla odważnych. Dominują w niej bowiem nasycone barwy, proste, a zarazem krzykliwe kompozycje oraz kontrasty, które doskonale przykuwają wzrok. Prezentacja multimedialna wykonana w stylu pop-art z pewnością więc pozostanie w pamięci słuchaczy przez długi czas.

Niezależnie od tego, jaki pomysł na grafikę jest Ci najbliższy, najważniejszą kwestią jest spójność. Slajdy powinny nawiązywać do siebie pod względem wizualnym. W przeciwnym razie odbiorcom trudno będzie się skupić na prezentowanej treści. W efekcie po pokazie odejdą z poczuciem straconego czasu.

Jeśli szata graficzna ma dla Ciebie szczególne znaczenie, stworzenie prezentacji multimedialnej powierz specjalistom. Zadbają oni o wszystkie detale, dzięki czemu od strony wizualnej pokaz nie będzie budził żadnych zastrzeżeń.

źródło: tworzenieprezentacji.pl – tworzenie prezentacji Prezi