W jakich branżach niezbędne są pachołki drogowe?

Total
0
Shares
pacholki drogowe

Pachołki drogowe, nazywane także stożkami, są małe, poręczne i mobilne. Na co dzień możemy je spotkać na drogach różnego typu, ale również na parkingach i prywatnych posesjach. Ze względu na posiadane zalety, a także wiele wariantów oferowanych przez producentów pachołki stosowane są każdego dnia w różnych sektorach gospodarki i przemysłu. Jeśli zastanawiacie się, czy mogą przydać się również w waszym zakładzie pracy, to podpowiadamy, w jakich branżach stosuje się pachołki drogowe.

Pachołki drogowe – wiele opcji do różnych zastosowań

Pachołki drogowe spisują się zarówno na drogach, jak i poza nimi. Jednak aby były funkcjonalne, należy dobrze je poznać oraz dostosować model do naszych potrzeb. Najczęściej, widząc stożki drogowe, nie zastanawiamy się nad ich wyglądem, cechami czy charakterystyką. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z ich różnorodności. 

Pachołki w najpopularniejszej wersji są wykonane z gumy lub plastiku, są lekkie i mają wysokość 30 cm. Jednak mogą być także wyższe. Ich rozmiary kształtują się w przedziale od wspomnianych 30 cm do wysokich – 100 cm. Dostępne są także w wersji o większej masie. Gwarantuje to większą stabilność. Producenci oferują także pachołki drogowe w wariancie z możliwością samodzielnego dociążenia. 

Najczęściej stożki drogowe stosuje się w celu wyznaczania toru jazdy, oddzielania fragmentów drogi wyłączonych z ruchu i zabezpieczania remontowanych odcinków jezdni, również w czasie malowania oznakowania poziomego. Ponadto stożki drogowe są podstawowym elementem wyposażenia placów manewrowych podczas nauki jazdy. Z powodzeniem mogą być stosowane poza ruchem drogowym. 

Na prywatnych posesjach są znakomitym sposobem na oznakowanie miejsca niebezpiecznego lub wymagającego uwagi. Na parkingach można używać ich do blokowania wjazdu na wyłączony z użytkowania teren lub zajmowania przydzielonych miejsc parkingowych. Stożki drogowe w wariantach wielokolorowych wykorzystuje się do tworzenia torów przeszkód, wyznaczania i oddzielania różnych stref. 

Pachołki drogowe znajdują zastosowanie na placach zabaw, w pracy z dziećmi czy podczas tresury psów. Dzięki swojej lekkości i mobilności nie ma problemu ze zmianą ich lokalizacji. Wszystkie te cechy sprawiają, że liczne branże w swojej codziennej pracy stosują pachołki drogowe.

W jakich branżach wykorzystuje się pachołki drogowe

Praca bez pachołków drogowych jest praktycznie niemożliwa podczas wykonywania zadań związanych z remontami dróg i utrzymaniem dobrego stanu jezdni oraz pobocza. Są niezbędne także podczas nauki jazdy. Ponadto wykorzystuje się je w różnego rodzaju halach produkcyjnych i magazynach. Oznacza to, że stożków drogowych używają niemal wszystkie branże zajmujące się produkcją, a ponadto edukacja, rozgrywka i bezpieczeństwo. Wszędzie tam pachołki drogowe okazują się nieodzownym elementem codziennej pracy. Dzięki wyraźnym kolorom i elementom odblaskowym sprawdzają się również po zmroku oraz w sytuacjach niedoboru światła, co jest ich dodatkowym atutem niezależnie od miejsca zastosowania.

Źródło: drogowe.com.pl – bariery drogowe Warszawa