Telewizory z Androidem? – Co to jest Android TV?

Total
0
Shares
Telewizory z Androidem? - Co to jest Android TV?

Android to najpopularniejszy na świecie system operacyjny dla smartfonów. Dlaczego więc warto o nim wspomnieć w kontekście telewizorów? Przede wszystkim dlatego, że na rynku pojawia się coraz więcej nowych telewizorów z opcją Android TV, a sama firma Android bardzo skutecznie promuje swoją stosunkowo nową multimedialną funkcję.

Wyszukiwanie filmów za pomocą głosu, przesyłanie video ze smartfona lub tabletu do telewizora, a nawet granie w gry ze sklepu Google Play — to wszystko jest możliwe na telewizorach z Android TV. Co jeszcze warto wiedzieć o Android TV?

Co to jest Android TV?

Android TV to system z zakresu Smart TV, czyli nowoczesne oprogramowanie do inteligentnych telewizorów stworzone przez Google. Pierwsze telewizory z systemem Android TV pojawiły się na rynku już w latach 2014-2015, jednak prawdziwą popularność to rozwiązanie zdobywa dopiero teraz. Android TV umożliwia właścicielom telewizorów korzystanie z rozrywki na jeszcze wyższym poziomie. Telewizory z Androidem cechują się bardzo funkcjonalnością, a sam kod źródłowy systemu w dużej części jest przybliżony do oprogramowania smartfonów.

Dzięki Android TV widzowie mogą wykorzystać swój telewizor do korzystania z aplikacji i gier dostępnych w Google Play. Bardzo ciekawa jest również funkcja Chromecast, która umożliwia przesyłanie zdjęć i obrazów ze smartfonu czy tabletu na telewizor. Z Android TV można także transmitować na telewizorze treść z komputera lub smartfonu. Dużą zaletą systemu Android TV jest jego kompatybilność z wieloma urządzeniami – w Android TV są wyposażone m.in. liczne nowe telewizory firmy Sony lub Philips.

Telewizory z Android TV – dlaczego telewizory z Androidem stają się coraz popularniejsze?

Jako następca Google TV, Android TV został wprowadzony w czerwcu 2014 roku. System jest obecnie standardem w telewizorach takich marek jak np. Sony, Philips, Sharp oraz telewizor Samsung z Androidem. Wybierając telewizor z Android TV trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, które często pokrywają się z elementami, na które zwraca się uwagę przy wyborze każdego telewizora. Mowa przede wszystkim o przekątną ekranu, jakość wykonania, rozdzielczość i klasa energetyczna. Jednym z pionierów w grupie telewizorów z Android TV jest firma TCL. Wiele telewizorów wyprodukowanych przez firmę TCL można kupić w dostępnych w bardzo przystępnej cenie. Telewizory z Android TV cieszą się coraz większą popularnością przede wszystkim ze względu na dostęp do wielu aplikacji z Google Play.

Android TV aplikacje – jakie aplikacje warto zainstalować?

Android TV charakteryzuje się minimalistycznym i przyjaznym interfejsem oraz integracją z usługami Google. Pierwszą aplikacją, którą warto zainstalować na telewizorze z Android TV jest Aptoide TV. Można w niej znaleźć setki tysięcy aplikacji stworzonych na potrzeby telewizorów, których nie można znaleźć w sklepie Google.

  • Miłośnicy muzyki powinni się również zainteresować Google Play Music, Spotify lub inną popularną aplikacją używaną do słuchania muzyki.
  • Kodi to z kolei aplikacja, która pozwala na przemianę każdego telewizora w prawdziwe centrum multimedialne.
  • Photo Gallery and Screen Saver sprawdzi się zatem do wyświetlania zdjęć i zarządzania nimi.
  • Natomiast RetroArch umożliwia grę na telewizorze w wiele klasycznych gier, które można pamiętać ze starych konsoli.
  • Jeśli zamierzamy odtwarzać na telewizorze inne pliki z komputera lub telefonu niż muzyka i filmy, bardzo przydatny będzie VLC Media Player.
  • Bardzo ciekawą propozycją są też Android TV gry jak np. Crossy Road, Horizon Chase – World Tour, Star Wars, Oddmar i wiele innych.

Zalety Android TV – dlaczego warto kupić telewizor z Android TV?

Aplikacje na Android TV, przyjazny interfejs i ogromna ilość możliwości sprawiają, że telewizory z Android TV to coraz popularniejsza pozycja na rynku. Co jeszcze sprawia, że coraz więcej klientów decyduje się na taki zakup?

Dzięki Android TV użytkownicy otrzymują dostęp do m.in. Netflix, Youtube czy Google Music z poziomu swojego telewizora bezpośrednio na stronie głównej. Sterowanie głosowe sprawia, że obsługa jest bardzo wygodna i znacznie łatwiejsza niż wpisywanie fraz za pomocą pilota.

Nieskomplikowany transfer treści z innych urządzeń umożliwia z kolei korzystanie z zewnętrznych treści na dużym ekranie. Właściciele nowoczesnych telewizorów chwalą sobie też intuicyjną obsługę i bardzo wydajne działanie systemu Android TV.

Źródło: ABFoto.pl