Sposób na upał? Domek mobilny!

Total
0
Shares
schody-dom-letniskowy

Gdy upał zaczyna dawać się we znaki, a termometry pokazują bardzo wysokie wartości, dobrze jest opuścić zatłoczone, gorące miasto i udać się na… działkę! Zwłaszcza gdy znajduje się na niej nowoczesny, świetnie wyposażony domek mobilny.

Stanowi on doskonałą alternatywę dla standardowych konstrukcji letniskowych, które przeważnie są mocno ograniczone pod względem metrażu i szeroko rozumianej wygody.

Trudno bowiem znaleźć tradycyjny domek z kilkoma sypialniami, aneksem kuchennym z płytą indukcyjną czy też z przestronną kabiną prysznicową, prawda? No właśnie. A domki holenderskie wszystko to oferują (a nawet znacznie więcej) – na dodatek montowane są na kołach, dzięki którym w łatwy sposób można przenieść je w obrębie posiadanej lub dzierżawionej działki.

Domki mobilne – idealne miejsce na wakacje

 

Sposób ich wykonania sprawia, że w każdej chwili jesteśmy w stanie umieścić je tam, gdzie panują najlepsze warunki – może być to na przykład miejsce zacienione, gwarantujące dobre nasłonecznienie czy też dostęp do ładnych widoków.

Niemniej korzyści związane z przebywaniem w domkach holenderskich w trakcie upalnych dni nie wynikają wyłącznie z ich mobilności. Wpływ ma również to, jak i z czego są budowane. Uwagę należy zwrócić na następujące kwestie.

  • Izolacja w domkach mobilnych – nie jest prawdą, że ma ona znaczenie tylko w zimie (konstrukcje typu holenderskiego są całoroczne), gdy temperatury osiągają bardzo niskie wartości. Izolacja wykonana z wysokiej jakości materiałów sprawdzi się także w lecie, ponieważ sprawia, że ciepło pozostaje na zewnątrz. Dzięki temu w środku jest chłodniej.
     
  • Nowoczesne okna – producent domków holenderskich korzysta zazwyczaj z konstrukcji dwuszybowych, wyposażonych w system nawiewny. Klienci zamawiający domek mogą zdecydować o liczbie oraz wielkości okien. Pozwala to lepiej dostosować się do warunków atmosferycznych.

  • Wyposażenie i dodatkowe udogodnienia – wszystkie montowane sprzęty mają ogromny wpływ na komfort odpoczynku bez względu na porę roku. Sprawia to, że wakacje lub weekend spędzony w domku nie będą wiązały się z żadnymi trudnościami czy ograniczeniami. Wręcz przeciwnie.

 

Domki mobilne całoroczne – idealne na wakacje, ferie i nie tylko

 

W ostatnich kilku latach możemy zaobserwować powrót mody na działkowanie. Zwłaszcza wśród mieszkańców dużych miast, którzy chcą odetchnąć od ciasnych mieszkań, korków i wielkomiejskiego gwaru. Nawet stosunkowo niewielki skrawek terenu może zapewnić doskonałą okazję do odpoczynku przy grillu, basenie ogrodowym czy też ognisku.

Problemem często okazują się jednak budowle dostępne na działkach, które rzadko kiedy pozwalają spędzić w nich noc (nie mówiąc już o weekendzie czy też kilku dniach). Rozwiązaniem tego typu ograniczeń okażą się nowe domki holenderskie, gwarantujące szereg korzyści.

  • Ogromna wygoda – wszystko dzięki większemu metrażowi, który pozwala na urządzenie salonu, łazienki i kilku sypialni.
  • Dostęp do pełnego wyposażenia – nie ma tu mowy o „spartańskich warunkach” czy różnego rodzaju niewygodach. W domku mobilnym znajdzie się płyta indukcyjna, meble kuchenne, piekarnik, zmywarka, kabina prysznicowa, wygodne łóżka i funkcjonalne meble. Standard jest więc porównywalny z dobrym hotelem.
  • Solidne wykonanie – wspominaliśmy już o izolacji i oknach, jednak w domki holenderskie mają do zaoferowania znacznie więcej. Uwagę trzeba zwrócić chociażby na dach pokryty wytrzymałą blachodachówką, rynny z PCV czy też konstrukcje wykonane z drewnianych szkieletów i ramy stalowej.
  • Mobilność – jest to jeden z największych atutów domków holenderskich. Z łatwością można przenosić je z miejsca na miejsce.

Czy wakacje spędzone w takich budowlach będą udane? Jak najbardziej! Zwłaszcza że klienci mogą decydować się zarówno na gotowe konstrukcje, jak i na domki na zamówienie. Powstają one na podstawie indywidualnych projektów, opracowanymi zgodnie z konkretnymi wymaganiami oraz potrzebami osób zamawiających.