Ekskluzywne wnętrza biur w zabudowie szklanej

Total
0
Shares
wnetrza biur w zabudowie szklanej

Aranżacja pomieszczeń biurowych wymaga zastosowania odpowiednio dobranych elementów przeznaczonych do organizacji i wydzielenia przestrzeni do pracy, podejmowania kontrahentów biznesowych czy przyjmowania petentów. O efektownym wyglądzie biura typu Open Space decyduje funkcjonalna, a jednocześnie estetycznie wyglądająca zabudowa. Może ona być wykonana z wysokiej jakości szkła.

Zabudowy szklane w biurach typu Open Space

Nowoczesne zabudowy szklane do biur to rozwiązanie dedykowane wymagającym klientom, którzy poszukują efektownych, łatwych do utrzymania w czystości, a jednocześnie elegancko wyglądających elementów konstrukcji. Zastosowanie ścianek działowych i drzwi szklanych umożliwia zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. To świetny pomysł na aranżację wnętrza typu Open Space, w którym brakuje intymnej atmosfery sprzyjającej wykonywaniu obowiązków zawodowych czy prowadzenia negocjacji z klientami. Praktyczne i eleganckie zabudowy szklane w biurach wydzielają powierzchnię, ale nie zmniejszają optycznie dostępnej przestrzeni.

Dlaczego warto wykorzystać szkło do zabudowy w biurach?

Szkło jest doskonałym materiałem, który dobrze przepuszcza promienie słoneczne, co wpływa na naturalne doświetlenie wnętrza. Rozwiązanie to sprawdza się szczególnie w tych miejscach, które znajdują się w strefach zacienionych bądź wymagających zastosowania oświetlenia sztucznego.

Nowoczesne zabudowy szklane w biurach zapewniają korzystne warunki do pracy. Z drugiej strony nie wymagają czasochłonnych, kosztownych i przede wszystkim ingerujących w architekturę pomieszczeń przeróbek budowlanych. Montaż ścianek i drzwi szklanych jest prosty, a jednocześnie szybki do wykonania. Pozwala to na wkomponowanie tych elementów w przestrzeń o dowolnym metrażu.

Jakie funkcje mogą spełniać zabudowy szklane w pomieszczeniach biurowych?

Materiałem wykorzystywanym do tworzenia eleganckiej zabudowy w pomieszczeniach biurowych jest szkło hartowane monolityczne bądź bezpieczne w użyciu szkło laminowane.

Można zdecydować się na materiały transparentne, jak również zastosowanie szkła barwionego w masie, szkła z folią mleczną czy kolorową. Warto również przeanalizować czy korzystne będzie zastosowanie szkła o zmiennej przejrzystości Priva-Lite, które pod wpływem natężenia prądu zmienia swoją nieprzezierną postać – w przezierną.

Eleganckie zabudowy szklane w biurach wykonane ze szkła hartowanego posiadają wysoki stopień izolacji akustycznej. Można zdecydować się na systemy z podwójnym szkleniem, które są stworzone do miejsc, gdzie na co dzień panują niezbyt sprzyjające warunki pracy, spowodowane dużym natężeniem ruchu pieszego, generującego hałas.

Ścianki działowe i drzwi szklane z eleganckimi dodatkami

Eleganckie zabudowy szklane to konstrukcje, które nadają pomieszczeniom biurowym uniwersalnego, prostego, a jednocześnie funkcjonalnego charakteru. Nowoczesne konstrukcje szklane w biurach mogą posiadać ścianki mocowane na delikatnych profilach typu góra-dół, bez konieczności stosowania profili pionowych.

Dobrym rozwiązaniem jest także wykorzystanie w zabudowach szklanych w biurach drzwi w ościeżnicy. Tego typu produkty idealnie komponują się z pozostałymi okuciami o wykończeniach inox, anoda, czarnym czy lakierowanych proszkowo na dowolnie wybrany kolor z palety RAL. Współgrają one pod względem barwy z pozostałymi elementami składającymi się na konstrukcje szklane montowane w biurach.

Szkło wykorzystywane jako powierzchnia reklamowa

Zaletą zabudowy szklanej w biurach jest przede wszystkim fakt, że wszelkie tego typu konstrukcje są wykonywane na wymiar. Dzięki temu można optymalnie zagospodarować posiadaną przestrzeń i wykorzystać ją w 100%, bez ryzyka marnotrawienia wolnego miejsca.

Zabudowy szklane w pomieszczeniach biurowych mogą posiadać elementy identyfikacji wizualnej promujące daną markę czy usługi danej firmy. Na powierzchni szklanej można umieścić logotypy, hasła reklamowe, jak również wizytówki czy inne identyfikatory personalne. Modne zabudowy szklane w biurach mogą znajdować się nie tylko w nowoczesnych budynkach wielokondygnacyjnych, ale również w kamienicach.

Rozwiązaniem cieszącym się dużą popularnością są zabudowy szklane w biurach. Umożliwiają one efektywne zagospodarowanie wolnej przestrzeni i jej podział przy pomocy ścianek działowych i drzwi wykonanych ze szkła. Materiał ten dobrze komponuje się z każdym stylem aranżacyjnym. Posiada też wiele niekwestionowanych zalet, które przemawiają za tym, by wykorzystać go do stworzenia eleganckiej, a jednocześnie praktycznej przestrzeni biurowej.