Drążarki STM do usuwania złamanych narzędzi metodą elektroerozyjną

Total
0
Shares
narzedzia do usuwania zlamanych narzedzi

Codzienna obróbka metalowych powierzchni wymaga zachowania niezwykłej precyzji. Okrawanie różnego rodzaju otworów wraz z usuwaniem skorodowanych części może przysporzyć wielu problemów. By uniknąć tego typu problemów warto rozważyć zakup profesjonalnych drążarek STM do usuwania złamanych narzędzi metodą elektroerozyjną. Jest to prosty i w pełni skuteczny sposób, który pozwoli zaoszczędzić czas podczas usuwania złamanych narzędzi z wnętrza otworu.

Drążarki STM – proste i bezpieczne w użytkowaniu

Drążarki zostały zaprojektowane z myślą o usuwaniu najrozmaitszych gwintowników, śrub oraz innych metalowych części. W trosce o najwyższą jakość pracy urządzenie z powodzeniem usuwa detale o wymiarach od M2 do M20. Solidna konstrukcja urządzenia zapewnia jego bezpieczne użytkowanie. Dzięki korzystaniu z innowacyjnego systemu elektroerozyjnego obróbka metalu zapewnia doskonałą precyzję, która przekłada się na wysoką skuteczność narzędzia.

Proces elektrodrążenia to proces obróbki ubytkowej. Opiera się on w głównej mierze na erozji, która ma miejsce podczas wyładowań elektrycznych. W praktyce mowa o wyładowaniach, jakie towarzyszą w pobliżu styku elektrody znajdującej się w drążarce  z powierzchnią obrabianego detalu. Profesjonalne drążarki STM to propozycja, która sprawdzi się zarówno w warunkach przemysłowych podczas produkcji seryjnej, jak również przy drobnych pracach rzemieślniczych w dowolnym warsztacie. Zaletą urządzenia jest jego wysoka wydajność, która pozwala zaoszczędzić czas oraz koszty eliminując straty materiałowe. Kompaktowe rozmiary maszyny oraz niska masa pozwala zaadaptować je do dowolnego pomieszczenia. Dzięki swojej konstrukcji oraz solidnej obudowie urządzenie jest nie tylko odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale także zapewnia swobodę i komfort użytkowania. W trosce o najwyższą jakość oraz skuteczność obróbki producent wyposażył urządzenie w dodatkową funkcję wibracji, która na wskutek drgań przyspiesza okres usuwania złamanych narzędzi. Dzięki korzystaniu z metody elektroerozyjnej obrabiana powierzchnia detalu nie zostaje narażona na zewnętrzne uszkodzenia mechaniczne, co wpływa na zakres późniejszych prac.

Profesjonalne drążarki elektroerozyjne STM – gwarancja skutecznej obróbki

W trosce o jakość i komfort pracy producent wyposażył drążarki w pompy odpowiedzialne za dostarczanie dielektryku (wody) do miejsca obróbki, która odbiera urobek powstały na skutek wykonywanej obróbki metalu. W ten sposób czas obróbki ulega dodatkowemu skróceniu odpowiednio neutralizując towarzyszące przy obróbce wypalanie. Chcąc cieszyć się maksymalną wydajnością urządzenia warto pamiętać, by wymiary elektrod były odpowiednio dostosowane do rozmiarów obrabianych powierzchni. Zachowując odpowiednią precyzję elektroda powinna unikać styczności z przedmiotem, co pozwoli nie ingerować w konstrukcję przedmiotu.

Każdy zostaw, oprócz wspomnianych wcześniej akcesoriów, zostaje dodatkowo wyposażony w zasilacz, podstawę magnetyczną wraz ze stojakiem oraz kompletem elektrod potrzebnych do rozpoczęcia drążenia elektroerozyjnego. Jedną z wielu zalet drążarek STM jest ich uniwersalność oraz umiejętność adaptacji do specyfikacji danego detalu. Dzięki korzystaniu z najlepszej jakości komponentów użytych do produkcji drążarki cechuje się ona bezawaryjnością oraz niskim zużyciem energii elektrycznej. W trosce o najwyższą wydajność urządzenie oferuje prędkość drążenia na poziomie 1mm/min przy maksymalnej drodze drążenia wynoszącej do 70mm. Wysoka moc drążarki na poziomie 800W pozwala skutecznie usuwać złamane narzędzia oraz inne metalowe przedmioty.

Drążarki STM do usuwania złamanych narzędzi metodą elektroerozyjną to uniwersalne rozwiązanie, które pozwoli zagwarantować maksymalną wydajność i komfort pracy. Bezpieczne i skuteczne rozwiązanie jakie oferują narzędzia STM spotkały się z uznaniem wielu użytkowników, którzy doceniają praktyczne walory elektrodrążarek.

źródło: stmech.eu – Systemy i Technologie Mechaniczne